Sanat Toprak Ürünleri İnşaat Makine Turizm Gıda San. ve Tic. A.Ş (SANAT TOPRAK) 2001 yılında kurulmuştur.

Sanat Toprak, küçük birikim sahiplerinin büyük ölçekli yatırımlar gerçekleştirme hedefi ile bilimsel ilkeler etrafında bir araya gelmiş G. Kahraman KILIĞ kurucu başkanlığında bir grup yatırımcı tarafından kurulmuştur.

Sanat Toprak 5 Ekim 2003 tarihinde başladığı Üretim faaliyetlerine 150.000 m2 arsa üzerine kurulu 14.000 m2 kapalı alanda,370 çalışanı ile Pazaryeri Organize Sanayi Bölgesinde bulunan yüksek teknoloji donanımlı modern üretim tesislerinde devam etmektedir.

Çevreci, çağdaş ve yenilikçi anlayışımızın somut bir ifadesi olarak da kuruluşumuz 2007 yılından beri Entegre Yönetim Sistemleri konusunda uluslararası akreditasyonlara sahiptir.

  • ISO 9001 - Kalite Güvence Yönetim Sistemi
  • ISO 14001 - Çevre Yönetim Sistemi
  • OHSAS 18001 - İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi

%95 yerli hammadde kullanarak ürettiğimiz ürünlerimizi başta AB Ülkeleri olmak üzere tüm dünyaya ihraç etmekteyiz.

Genç ve dinamik bir kadro ile yürüttüğümüz kesintisiz değişim ve yenilikçi yaklaşım anlayışı, tüm süreçlerimizi belirleyen temel felsefemizdir. Müşterilerimizin taleplerinden üretim süreçlerinin yapılandırmasına kadar bütün varlığımız bu anlayışa göre şekillendirilmiştir.

Sanat Toprak, teknolojik altyapısı, kapasitesi ve kadrosu ile sektörümüzde bir köşe taşı olmuştur. Stoneware üretimi konusunda kapasite olarak Ülkemizde olduğu gibi, Avrupa'da da ilk sıraya adını yazdırmıştır. Bu başarı ülkemiz ve kendimiz adına övünç kaynağımızdır.

Sanat Toprak, felsefesi ve etik ticaret anlayışıyla uluslararası temiz ticaret, "temiz üretim" kriterlerinde liderlik hedefi ile yoluna devam etmektedir.

Copyright © 2012 | Sanat Toprak | Design By ASD